11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » армија на република северна македонија
Македонија

Претседателот Пендаровски: Нашите војници покажаа дека се професионално обучени согласно највисоките НАТО стандарди

M T
Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на свеченоста во касарната „Илинден“ во Скопје, по повод завршувањето на учеството на Армијата на Република Северна Македонија во...