6.8 C
Скопје
9. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : амазон

Свет

Безос: Благодарност до вработените и купувачите од „Амазон“, вие плативте за летот во вселената

M T
Џеф Безос, најбогатиот човек во светот, пред неколку дена беше во вселената на десетина минути. 57-годишниот милијардер, полета на работ на вселената девет дена по...
Технологија

„Амазон“ утрово беше недостапен низ целиот свет

M T
Онлајн купувачите ширум светот утрово пријавија проблеми со пристапот до мрежните продавници на платформата „Амазон“, а компанијата објави дека во меѓувреме го решиле проблемот. Според...
Бизнис

Безос стана „потежок“ за 8,4 милијарди долари за еден ден, профитираше иако не направи ништо

M T
Најбогатиот човек во модерната историја на светот, Џеф Безос, стана уште побогат. Како што пренесуваат агенциите, акциите на „Амазон“ нагло скокнаа по веста дека Пентагон...