30.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ИЗБОР » Page 92

Location: ИЗБОР

+БИЗНИС

ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ВЕ ИМА: УЈП објави листа на граѓани и фирми кои должат данок – Долгот е над 8,5 милјарди денари кон државата

CENTAR MKD
Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.08/2023 за долгови доспеани до 30.04.2023 и неплатени до 31.07.2023 година по основ на ДДВ, данок на...
+МАКЕДОНИЈА

МВР распиша оглас за прием на 600 извршители на работно место полицаец

CENTAR MKD
Денеска, МВР распиша оглас за прием на 600 извршители на работно место полицаец. – Ги охрабрувам кандидатите да ја посетат веб страната на Министерството за...
СВЕТ

Бајден одобри прогласување катастрофа на Хаваи

CENTAR MKD
Американскиот претседател Џо Бајден одобри прогласување катастрофа на Хаваи. Бајден, исто така, нареди федералната помош да се користи за обновување на областите погодени од шумските...
+МАКЕДОНИЈА

Царинска управа: Не станува збор за обврзници со истечен рок, туку за обврзници со доспеан рок

CENTAR MKD
Царинската управа ја информира јавноста дека прилогот објавен на Телма во врска со неодамна запленетите обврзници, содржи непроверени информации и истите сакаме да ги демантираме....
БИЗНИС

Македонска агенција за регрутација и хедхантинг – најлесен начин за вработување на професионален кадар!

CENTAR MKD
HeadHunting (headhunting.mk) е специјализирана агенција која им помага на компаниите успешно да најдат нови членови на својот тим. Во време кога македонскиот пазар на труд...
СВЕТ

Хеликоптери го надлетуваат стадионот, Атина мириса на барут: „Тука не е безбедно, држете се до главната улица!“

CENTAR MKD
По целата главна авенија имаше полициски кордони во целосна готовност, брза помош, привремена амбуланта… Атина мириса на барут, пишуваат грчките медиуми. Беше ведра и топла...
+МАКЕДОНИЈА

СДСМ: ДПМНЕ да се приклучи кон Манифестот и на дело да покаже дека навистина е за ЕУ

CENTAR MKD
Соопштение на СДСМ: „СДСМ целосно застанува зад Манифестот на лидерите на политичките партии застапени во Собранието, а во врска со водењето преговори за полноправно членство...
МАКЕДОНИЈА

Македонија се разбуди во солзи: Во страотна несреќа загинаа две лица, има и повредени – ова се првите информации за сообраќајката кај Росоман

CENTAR MKD
Македонија се разбуди во солзи. Во страотна несреќа загинаа две лица, има и повредени – ова се првите информации за сообраќајката кај Росоман. Според првите...
ЗДРАВЈЕ

Овој необичен симптом може да биде ран знак за дијабетес: се јавува под пазувите

CENTAR MKD
Дијабетесот е сериозна хронична болест во која нивото на шеќер во крвта е покачено. Се нарекува дури и глобална епидемија бидејќи бројот на болни во...
+МАКЕДОНИЈА

Каква е состојбата на патиштата?

CENTAR MKD
АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: НАИЗМЕНИЧЕН РЕЖИМ НА СООБРАЌАЈ: На магистралниот пат А-3 кај с.Очипала на патниот правец Македонска Каменица-Делчево , сообраќајот се...
БИЗНИС

Погледнете која професија во Германија плаќа по 4.000 евра месечно

CENTAR MKD
Истражувањето на Германскиот федерален завод за статистика покажа дека просечниот вработен во Google со полно работно време во Германија заработува околу 4.100 евра месечно. Пресметано...
СВЕТ

Драва незапирливо расте, поплавени патишта и куќи, некои населби целосно отсечени во Хрватска

CENTAR MKD
Драва во Хрватска продолжува незапирливо да расте. Според податоците на мерната станица, од 15 часот во понеделник до 9 часот во вторник, нивото на водата...
+МАКЕДОНИЈА

Османи: За член 5 нема ниту писмен извештај, ниту гласање во ЕУ

CENTAR MKD
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во вестите на Сител зборуваше за неодамнешното видео во кое ги ојбаснуваше патоказите и преговарачката рамка, како и процесите...
МАКЕДОНИЈА

Османи: Точка на дневен ред во ЕУ за Договорот со Бугарија и протоколите нема да има

CENTAR MKD
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во вестите на Сител зборуваше за неодамнешното видео во кое ги ојбаснуваше патоказите и преговарачката рамка, како и процесите...
+МАКЕДОНИЈА

Тренчевска: Актуелната методологија обезбедува историски најголем и континуиран раст на пензиите, политички мотивираните протести не се решение

CENTAR MKD
Во разговор за Рацин.мк министерката за труд и социјална политикаТренчевска вели дека протестите не се решение, ниту притисокот, ниту манипулациите со кои се мотивираат пензионерите...