Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Showbiz

Принцот Вилијам ќе ја исполни скромната божикна желба на неговиот син Џорџ

Додека неговата помлада сестра, четиригодишната принцеза Шарлота, не беше скромна кога станува збор за божикниот подарок, па посака да најде пони под елката, шестгодишниот принц Џорџ има некои поскромни и едноставни барања. Неговиот татко,…

“Кога зборот станува мелодија тогаш знакот станува танц” е мотото на новиот…

"Кога зборот станува мелодија тогаш знакот станува танц" е мотото на новиот видео спот на "DS Collective" за темата "Свет" која е во соработка со Alex V. "Кореографијата во видеото впрочем е инспирирана од знаковниот јазик преку која…

ПРАЗНИЧНО ЛУДИЛО ВО КОЧАНИ: Нова година со Ристе Ристески во елитниот хотел АЛЕ-ДАР!

Дочекајте ја новата 2020 година во прекрасниот амбиент на елитниот хотел АЛЕ-ДАР во Кочани заедно со најпопуларниот македонски пејач во регионот, единствениот РИСТЕ РИСТЕСКИ!!! Телефоните за информации и резервации се 078/246-144, …

Почина актерот Зоран Ранкиќ

Телевизискиот и театарски актер, писател и афористичар Зоран Ранкиќ почина на 85 години во Белград по долго и тешко боледување, јавуваат српските медиуми. Во јавноста најмногу ќе остане запаметен како Никола Калабиќ од серијата „Последен…

Тамара Тодевска – Најдобар интернационален артист на Кенга Маџик во Албанија

Тамара Тодевска со песната "Monsters" вчера беше прогласена за најдобар интернационален артист на престижниот музички фестивал Кенга Маџик во Тирана, Албанија. "Monsters" е авторско дело на Роберт Билбилов, Дарко Димитров и Лазар…

Анџелина сака да се пресели во Европа, смачено ѝ е од Америка

Анџелина Џоли (44) во неодамнешното интервју призна дека е подготвена да живее во Лондон и набргу ќе се исели надвор од Америка иако тоа не му се допаѓа на нејзиниот поранешен сопруг, Бред Пит (55). Таа веќе купува недвижности во Европа и…

Ристе Ристески во Сараево ја сними својата нова песна

Популарниот македонски пејач за чиј настапи се бара билет повеќе, харизматичниот Ристе Ристески деновиве престојува во Сараево, Босна и Херцеговина, каде што ја снима својата нова песна. После „Добро јутро тајно“, „Неизлечиво“ и „Како ли…

Тони Андреев ќе преработи подзаборавен хит на Саша Ковачевиќ

Младиот и талентиран пејач Тони Андреев во наредниот период ќе ја изненади својата публика со ново музичко парче во соработка со балканската ѕвезда Саша Ковачевиќ. Имено, станува збор за преработка на подзаборавен хит на Саша Ковачевиќ…

Стефан Величковски сними кавер-верзија на најубавата балада од Тоше Проески

Македонскиот пејач кој повторно го гледаме во најпопуларното регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, Стефан Величковски ја обработи најубавата балада на Тоше Проески и сними видео за неа. - Годините поминуваат, но спомените…

Најновата генерација на IQOS уредот претставен на спектакуларна забава

Неодамна во Урбан Хангар во Белград се одржа големата IQOS забава за сите оние кои не само што сакаат добра музика, туку и не поднесуваат задимени клубови и кои не мислат дека зачадениот воздух треба да биде тоа што ја карактеризира добрата…

Џон Војт, Алисон Краус одликувани со национални медали

Оскаровецот Џон Војт, пејачката и музичарка Алисон Краус, и писателот на мистерии Џејмс Патерсон се меѓу уметниците и филантропите кои претседателот Доналд Трамп ги одликува за нивниот придонес во уметноста или хуманистиката. Тие се меѓу…

Аријана Гранде ја прекина турнејата поради болест

Американската поп-ѕвезда Аријана Гранде ја прекина турнејата поради влошено здравје. Таа на „Инстаграм“ објави дека е болна, а на фановите им откри дека чувствува остра болка во грлото уште од настапот во Лондон во август. Пејачката вели…

Балашевиќ доживеа инфаркт, примен е во болница

Легендарниот музичар Ѓорѓе Балашевиќ доживеал инфаркт, објавија српските медиуми, поради што е откажан концертот во Крагуевац што беше закажан за вечерва. Пејачот моментално е во Институтот за кардиоваскуларни болести во Сремска Каменица…

Почина Бранко Лустиг, продуцентот на „Шиндлерова листа“ и „Гладијатор“

Филмскиот продуцент Бранко Лустиг почина утрово на 88-годишна возраст во Загреб, пишува „Национал“. Лустиг е најпознатиот хрватски продуцент и добитник на два Оскара за филмовите „Шиндлерова листа“ во 1993 година и „Гладијатор“ во 2000…

Почина српскиот актер Бранислав Петрушевиќ- сопругата скршена „За десет секунди го загубив…

Актерот Бранислав Петрушевиќ почина вчера ( 09.11. 2019) на 65 години, а веста за неговата смрт ја потврди неговиот син Марко Петрушевиќ. „Вчера беше на слава, па чувствуваше мака. Мислевме дека е од храна, па испи сода бикарбона за да…

Кетрин Денев имала мозочен удар

Француската актерка Кетрин Денев е во болница во Париз откако претрпе благ мозочен удар, соопшти нејзиното семејство. Во изјава за новинската агенција АФП објавена во средата, нејзиниот агент вели дека нема оштетување на нејзината…

Филмот „Џокер“ ги собори сите рекорди, оствари најголема заработка во киноблагајните на…

Трилерот „Џокер“ со Хoакин Феникс во главната улога, приказна за кловн кој се свртува кон живот исполнет со криминал, го собори рекордот и стана филм од категорија Р, кој заработи најмногу во киноблагајните. Досега тој оствари заработка…

Александар Јосифовски и поставил ултиматум на својата мајка пред да влезе во „Гранд“

Единствениот Македонец кој во 14-та по ред сезона на најгледаното регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ успеа да ги добие сите можни гласови од членовите на строгото стручно жири, Александар Јосифовски пред да се пријави за учество и…

Деливоријас на Фестивал на грчки филм: Имаме шанса да се запознаеме како културни ентитети

Во рамките на Фестивалот на грчки филм и култура концерт ќе одржи еден од најпознатите грчки музички бендови во последните години. Станува збор за бендот на Фоивос Деливоријас, кој ќе настапи на 25 октомври во клуб ресторанот МКЦ. Тие имаат…

Принцот Вилијам добил ултиматум: или да оди во војска или да се ожени со Кејт

Принцот Вилијам (37) е во брак со војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон (37) од 2011 година. Имаат три деца, синовитe Џорџ (6) и Луис (1) и ќерката Шарлота (4). Иако се окупирани со обврски и протокол кој мора да го почитуваат како членови…