36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Први вести Македонија

Се самоуби синот на екс-градоначалникот Илчо Захариев

Ноќеска во викендичка во Делчево бил пронајден мртов А.З., 23-годишниот син на поранешниот градоначалник на Штип, Илчо Захариев, објави „Слободен печат“ од извори во истрагата.

Од СВР Штип сè уште не можат да ја потврдат информацијата, но најавија повеќе детали за подоцна.

Од Јавното обвинителство Делчево го потврдуваат случајот. Оттаму информираат дека е направен увид и дека смртта настанала со бесење, а на телото нема траги на насилство.

Телото е предадено на обдукција.