36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Први вести Македонија

Трагедија: Се удави девојче од Битола

Денеска предпладне во базен во Битола се удавило девојче на возраст од 14 години, јави Тв21.

Од битолската полиција за ТВ21 потврдуваат само дека има таква пријава, но без повеќе детали.

Ова не е прв пат базенот да „одземе“ нечиј живот, јави тв21.

извор  Тв21