25.8 C
Скопје
23. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
.МАКЕДОНИЈА

Спасовски: Убеден сум дека Филипче ќе успее да го врати СДСМ на победничката патека

Оливер Спасовски упати честитки до новиот претседател на СДСМ Венко Филипче:

Упатувам срдечни честитки до новиот претседател на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија, мојот другар Венко Филипче.
Убеден сум дека тој ќе успее да го врати СДСМ на победничката патека, со социјалдемократска визија и заедништво како што доликува на европска и прогресивна партија.
Да живее СДСМ!
Да живее Македонија!