32.8 C
Скопје
13. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
.МАКЕДОНИЈА

Претрес во Радовиш, пронајдена дрога

На 28.06.2024 во 16.10 часот во Радовиш, полициски службеници од ОВР Радовиш го лишиле од слобода В.Х.(35) од Радовиш, соопшти МВР.

При претрес на неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана. За настанот бил запознаеен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш и по документирање на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.