24.8 C
Скопје
20. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Каде ќе биде најкритично? – УХМР најавува за метеоролошка нестабилност за Тетовско, Велешко и Охридско

Според радарските слики и движењето на нестабилната воздушна маса, се очекуваше Тетово и Тетовскиот регион да биде зафатен со невреме од пороен дожд, грмежи, засилен ветер и можна појава на град.

Освен Тетово, кое претходно е зафатено од невреме, нестабилно е во Охридскиот регион, Велешко и северозападниот дел од Скопската Котлина.