24.8 C
Скопје
20. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
.МАКЕДОНИЈА

Приведен криминалец баран со потерница

Денеска (19.06.2024) во 08.45 часот полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје на ул. „Ѓорѓи Димитров“ во Скопје, на територија на општина Кисела Вода, го лишија од слобода В.С. (46) од Скопје, кој бил баран со потерница по наредба на Основен кривичен суд- Скопје, за затворска казна од една година, поради сторено кривично дело по чл.235 ст.1 од КЗ на РСМ, соопшти МВР.

Лицето ќе биде предадено на надлежната казнено поправна установа.