23.8 C
Скопје
19. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето?

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 28 до 35 степени. УВ=8

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Сончево и топло со мала облачност и со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. T= 34 °C, P= 975 hPa, U= 30 %, V= 3 m/s.
(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер)