18.8 C
Скопје
16. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Загина потпретседателот на Малави

Потпретседателот на Малави, Саулос Чилима (51), и уште девет лица загинаа во авионска несреќа, соопшти денеска претседателот на таа африканска земја, Лазарус Чаквера.

Остатоците од воениот авион со потпретседателот Чилиму се пронајдени во планинска област на северот на земјата по еднодневна потрага.

За време на телевизиското обраќање до нацијата, Чаквера рече дека немало преживеани./Извор:Makfax