28.8 C
Скопје
24. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
.МАКЕДОНИЈА

Отчетен конгрес во СДСМ

Денеска со почеток во 11:00 часот, во хотелот „Александар Палас“ во Скопје ќе се одржи 29 Конгрес на СДСМ, информира партијата.

На овој конгрес ќе се разгледуваат изборните резултати кои беа катастрофални за СДСМ, додека нов лидер ќе се избира на крајот на месецов.