18.8 C
Скопје
15. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето?

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Попладне, во југоисточните делови ќе има услови за ретка појава на пороен дожд и грмежи. UV=8.

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност.