18.8 C
Скопје
16. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Тешко повредена штипјанка која паднала од електричен тротинет

Вчера на велосипедска патека од населба Сењак кон населба „8 Ноември“ во Штип, М.Ј.(38) од Штип, управувајќи електричен тротинет, изгубила контрола и паднала на патеката.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.Ј., констатирани во Клиничката болница Штип, објави МВР.

Извршен бил увид./Извор:Makfax