24.8 C
Скопје
20. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Експресниот пат Штип – Кочани нормализиран за сообраќај

Во 10 часот и 40 минути, сообраќајот на експресниот пат Штип – Кочани е нормализиран за сообраќај, извести АМСМ.

Сообраќајот беше во прекин од 7 часот и 40 минути поради случена несреќа./Извор:Makfax