22.8 C
Скопје
25. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Претрес во Битола, пронајдена дрога

На 14.05.2024 во 18.00 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола лишиле од слобода 42-годишник од Битола. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена кафеава прашкаста материја, соопшти полицијата.

Лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на настанот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.