34.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Силен земјотрес во близина на брегот на Мексико

Земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во близина на брегот на мексиканската држава Чијапас, соопшти германскиот истражувачки центар за геонауки (ГФЗ).

ГФЗ соопшти дека епицентарот на земјотресот бил на длабочина од околу 10 километри./Извор:Makfax