13.8 C
Скопје
15. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Хороскопски знаци на кои сѐ ќе им оди добро во мај

По сезоната на затемнување, мај ни носи прекрасни можности. Ова се хороскопските знаци на кои ќе им оди добро се во мај

По хаосот на сезоната на Овен, доаѓа прекрасната сензуалност на сезоната на Бик (20 април – 20 мај), која не кани да забавиме и да уживаме во животните радости. Одете на лесни прошетки, препуштете се на релаксирачки хоби и најдете радост во најмалите нешта. Заедно со сезоната на Бик, дојде и мај, последниот месец од пролетта, но најромантичниот и најсензуалниот.

Ова се најсреќните хороскопски знаци кои ќе напредуваат во овој период и ќе добиваат заслужени награди.

Хороскопски знаци на кои се ќе им оди добро во мај

Бик
Се чувствувате удобно во вашата сезона и самодовербата повторно се разгорува во вас. Секако, можеби сте доживеале порази во минатото, но ова е време кое ви овозможува да посакате желба и да гледате како се остварува. Што имате длабоко во срцето и како тоа се совпаѓа со она што го сакате во вашиот живот? Желбата за признавање, но потсвесниот страв од правење грешки се две контрадикторни желби. Најдете ја убавината во приспособливоста и преземете го чекорот од кој се плашите. Веќе си доволно добри, верувајте.

Лав
Како што сонцето дава светлина на сè што ќе допре, така и вие давате светлина на сè што ќе дојде во контакт со вас. Совршенството е процес, а не дестинација и оваа сезона ќе ви помогне да го прифатите тоа верување. Како што правите чекор по чекор кон вашите цели – сонувате, учите, подобрувате, развивате и редефинирате – без напор се усогласувате со вашите цели. Останува само да научиме да преземаме акција и одговорност.

Шкорпија
Слушајте ги инструкциите на вашето тело и ослободете се од некои стари, мртви врски. Способни сте да ги правите работите за кои сонувате. Се чувствувате исцрпено само затоа што додавате премногу тежина на вашите материјални цели. Обидете се да ги наведете сите нематеријални богатства кои ви го исполнуваат животот и ќе престанете да бркате материјални добра, бидејќи ќе сфатите дека веќе ги имате сите.

Стрелец
Како што ги ослободувате чувствата и гневот што можеби ги имате од времето што сте го заборавиле, почнувате да се чувствувате слободни и да ги искористите вашите најдлабоки резерви на самољубие и добрина. Вашиот поглед на животот се менува, како и вашата перцепција за себе. Без оглед на нередот низ кој сте поминале, вие сте зрели, подготвени и отворени повторно да се заљубите во животот.

Водолија
Замислете дека имате џин од волшебна светилка пред вас. Што би сакале? Каде ве донесе животот и каде сакате да одите? Како што наоѓате храброст да истражувате нови аспекти од себе, го ослободувате и вашиот дух и се движите со текот на животот. Имате простор само за радост и токму тоа ви го нуди животот./Извор:Makfax