18.8 C
Скопје
15. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Спасовски: За многу години Велигден!

Оливер Спасовски на социјалните мрежи:

Христос воскресе!

Заедно со верниците од мое Куманово во црквата „Свети Никола”, на полноќ, кога камбаните во храмовите на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, го означија Воскресението Христово.

Посакувам во мир и спокојство да ја победиме смртта и да преминеме во нова иднина.

За многу години Велигден!