4.8 C
Скопје
19. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

(Видео) Сообраќајниот хаос во Скопје снимен од дрон, внимавајте и утре ќе биде вака

Многумина денеска беа зачудени зошто додека се враќаа од своите работни места заглавија во сообраќаен хаос по улиците на Скопје.

Причината за тоа беше затворањето на булеварот Илинден пред зградата на Владата каде се поставуваше бина за утрешниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ.

Поради затворање на оваа фреквентна делница низ центарот на Скопје се случуваше сообраќаен хаос што резултираше и со неколку помали сообраќајни несреќи кои дополнително го отежнуваа и онака отежнатиот сообраќај.

Вака ќе биде и во текот на утрешниот ден, а враќање во нормала се очекува дури задутре наутро.

Како изгледаше сообраќајниот хаос снимен од дрон, погледнете во видеото.

Извор: 24info.mk