4.8 C
Скопје
19. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Мајка и син искасани од куче скитник на „Партизанска“

Вчера, во 16.45 часот, во Полициската станица Карпош, В. В. (44) пријавил дека на булеварот Партизански oдреди во Скопје, тој и мајка му Р. В. (74), двајцата од Скопје, биле каснати од куче скитник.

Синоќа, во 19.15 часот, во Полициската станица Гази Баба уште една жена, со иницијали Т. Н. (77) од Скопје, пријавила дека во паркот на улицата Финска во Скопје била касната од куче скитник.

Истиот ден, во 19.30 часот, во Полициската станица Ѓорче Петров, и лицето С. В. (29) од с. Волково, Скопско, пријавил дека на улицата Шар Планина во Скопје бил каснат од куче скитник.