12.8 C
Скопје
16. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
SHOWBIZ

Почина познатиот контроверзен инфлуенсер

Контроверзниот тиктокер Расел Мансер почина во саботата вечерта.

Мансер помина 23 години во затвор поради ограбување банки, а откако излегол, зборувал за сексуалното злоставување што го доживеал на TikTok.

Тој се обиде да ја претвори својата траума во шанса да им помогне на другите.

Со повеќе од 140.000 следбеници на TikTok, Расел го лансираше Voice of a Survivor за да им помогне на сите жртви на злоупотреба.

Причината за смртта се уште не е позната, пишува „NY times“.

Спонзорирано: