4.8 C
Скопје
19. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Двајца скопјани искасани од кучиња скитници

На 25.03.2024 во 17.30 часот во Полициската станица Карпош, Ј.Н.(69) од Скопје пријавила дека на ул.„Орце Николов“ била касната од куче скитник.

На 25.03.2024 во 16.15 часот во Полициската станица Аеродром, С.Т.(50) од Скопје пријавил дека на ул.„Венјамин Манчуковски“ бил каснат од куче скитник.