4.8 C
Скопје
19. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+SHOWBIZ

Почина актерот Ричард Луис

Актерот Ричард Луис почина на 76-годишна возраст.

Луис имаше одлична кариера во Холивуд како актер, писател и комичар.

Пред неполна година тој објави дека се бори со Паркинсоновата болест.

Неговата најзабележителна улога беше во хумористичната серија „Curb Your Enthusiasm“, но и во филмот „Робин Худ“ од 1993 година и многу други.