10.8 C
Скопје
28. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Доаѓа и снег – Синоптичарите ја објавија најновата прогноза

Променливо облачно, со локален слаб дожд, а на повисоките планини слаб снег. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.