5.8 C
Скопје
27. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Мистерија: Полицијата пронајде петнаесетина мигранти во село Лојане, некои имале повреди на телата

На 11.02.2024 во Одделението за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија било пријавено дека околу 10.00 часот во село Лојане, липковско, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Сопот при Регионалниот центар за гранични работи Север пронашле 15 лица мигранти од Сирија, од кои дел имале повреди на телата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.