5.8 C
Скопје
4. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Драма во Охридската болница: Жена донесена со возило на брза помош починала, синот уапсен на сред улица

На 09.02.2024 година во 10 часот, во СВР Охрид е пријавено дека околу 01 часот, во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид, со возило на Итната медицинска помош била донесена Р.Б.(78) во придружба на нејзиниот син Н.Б.(44), двајцата од Бугојно, Босна и Херцеговина.

Според пријавеното, Н.Б. ја напуштил болницата, а Р.Б. набрзо починала. Н.Б. е пронајден на улицата „Сирма Војвода“ во Охрид и лишен од слобода.

Телото на починатата е дадено на обдукција. Во координација со јавен обвинител, се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.