5.8 C
Скопје
4. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Лога го посети Големото народно собрание во Турција

Министерот за правда Кренар Лога се сретна со Делегацијата предводена од Претседателот на Големото народно собрание на Турција, Проф. др Нуман Куртулмуш и високи претставници од Меѓупарламентарното пријателство Турција-Северна Македонија.

Средбата беше искористена за размена на искуства, законодавните агенди на двете држави како и продлабочување на меѓународната соработка.