5.8 C
Скопје
27. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Еве какво ќе биде времето денеска

Времето днеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне и кон крајот на денот, претежно во западните делови ќе има локални врнежи од дожд, на планините и на некои повисоки места од снег.

Во Скопје променливо облачно со слаб југоисточен ветер.