5.8 C
Скопје
27. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

Утре автобусите ќе возат по неделен возен ред

ЈСП Скопје извести дека утре, поради државниот празник Св.Климент Охридски, автобусите ќе возат по неделен возен ред.

Дежурна ќе биде билетарницата на Транспортен центар и ќе работи од 6 до 13 часот.

Жичарницата ќе работи од 10 до 17 часот.