1.8 C
Скопје
11. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Важна вест за Скопјани: Утре и задутре избегнувајте ги овие улици бидејќи ќе бидат со посебен режим на сообраќај

Посебен режим на сообраќај во вторник и среда (21 и 22.11.2023) во Скопје

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните на Скопје дека на 21 и 22 ноември 2023 (вторник и среда) поради пристигнувањето на поголем број на странски делегации, Единицата за безбедност на патниот сообраќај ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото градско подрачје.

За таа цел Секторот за внатрешни работи Скопје апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници по сообраќајниците.