4.8 C
Скопје
7. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) ЦИВИЛ МЕДИА објави нова верзија со титлови на македонски јазик од ексклузивното видео интервју со Ветон Сурои

ЦИВИЛ објави нова верзија со титлови на македонски од ексклузивното видео интервју со Ветон Сурои, едено од најистакнатите интелектуалци на Балканот, активен учесник во косовската политика, новинар, основач на влијателни медиуми и експерт со регионален и светски глас.

Интервјуто е снимено на 15 ноемвски, во пресрет на Втората скопска дебата за Европа (17-19 ноември), каде што г. Сурои ќе зборува на дебатата на отворањето „Косово помеѓу геополитичкиот знак и конфликтната реалност“. Настанот е во организација на Дебати за Европа и Контрапункт, а е поддржан од Федералното Министерство за надворешни работи на Германија.

Транскриптот и воведот во интервјуто со биографски податоци за г. Сурои, на македонски е на овој ЛИНК.

Извор: Civilmedia.mk

ПОПУЛАРНО НА ИНТЕРНЕТ...

1.

ДРЖАВАТА ДЕЛИ ПОМОШ: По 3000 денари месечно за пензионерите кои земаат најниски пензии – пари секој месец ќе им стигаат и на учениците и студентите

2.

АХВ: Се повлекува негазирана флаширана вода, не е безбедна за пиење!

3.

Ескорт дамите открија како изгледа платената интимна врска: „Често доживувам оргазам со спонзори“