8.8 C
Скопје
29. ноември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

СДСМ: Пецаков, градоначалникот на Охрид од ДПМНЕ, заминал на егзотично патување, го нема

-Поминаа цели две години откако Пецаков и ДПМНЕ го запоседнаа Охрид, а Пецаков не се одважи да застане пред охриѓани и да даде отчет за сработеното. Пецаков ГО НЕМА. И додека Охрид тоне секој ден, додека се тера интензивна партизаицја на општината градоначалникот од ДПМНЕ, Пецаков ГО НЕМА . Цела недела Пецаков не е ниту во Охрид ниту во Македонија. Додека расте револтот на охриѓани прашањето е каде е градоначалникот Пецаков? – изјави на денешната прес-конференција, Лионела Јаковлева, членка на ИО на ОО СДСМ Охрид.

-Според информации кои се доставени до нас тој е на егзотично патување заедно со секретарот на општина Охрид, но и други лица од неговиот Кабинет? Кој платил за егзотичното крстарење на Пецаков? Граѓаните на Охрид очекуваат одговори, изјави Јаковлева.