4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Пунктот за промена на лични документи без закажување во ПС Пролет ќе работи и во сабота и во недела

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека пунктот за промена на лични документи без закажување во Полициската станица Пролет во Скопје ќе работи и на 18.11.2023 (сабота) и 19.11.2023 (недела) од 8 до 16 часот.

Граѓаните што сакаат да направат промена на личните документи во овој пункт тоа може да го направат без претходно закажување, известува МВР.