4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Претрес во Велес, приведен дилер

Вчера во 10.00 во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода А.Ш.(43) од Велес. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и дигитална вага, соопшти МВР.

Лицето било приведено во полициска станица и за настанот бил известен јавен обвинител. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.