8.8 C
Скопје
29. ноември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Приведен крадец, украденото е пронајдено и ќе биде вратено на сопственикот

Вчера (09.11.2023), полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Карпош го лишиле од слобода Д.С. (53) од Скопје. Тој се сомничи дека претходно во текот на денот од трговски центар на подрачјето на Карпош одзел предмети. Од него биле одземени украдените предмети кои ќе бидат вратени на сопственикот, а по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.