8.8 C
Скопје
29. ноември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Ужас: Педофил во Скопје допирал по телото малолетна девојка

Вчера во 16.00 часот во СВР Скопје, од Јавна установа за згрижување деца било пријавено дека на подрачјето на Шуто Оризари нивна малолетна штитеничка била допирана по телото од лице (52) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.