4.8 C
Скопје
7. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Сончево со мала локална облачност

Во Македонија времето ќе биде сончево со мала локална облачност, поголема во западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10 степени, а максималната ќе достигне 25 степени.

Во Скопје ќе преовладува сончево време со мала облачност и со слаб ветер од јужен правец.

Денеска и утре наутро ќе биде свежо со услови за појава на слаба магла. Преку денот ќе биде претежно сончево.

В среда ќе преовладува облачно проследено со слаб до умерен дожд. Потоа до крајот на работната недела температурите ќе бидат пониски за 2 до 5 степени во однос на почетокот на неделата. За време на викендот се очекуваат нови врнежи од дожд.

ПОПУЛАРНО НА ИНТЕРНЕТ...

1.

ДРЖАВАТА ДЕЛИ ПОМОШ: По 3000 денари месечно за пензионерите кои земаат најниски пензии – пари секој месец ќе им стигаат и на учениците и студентите

2.

АХВ: Се повлекува негазирана флаширана вода, не е безбедна за пиење!

3.

Ескорт дамите открија како изгледа платената интимна врска: „Често доживувам оргазам со спонзори“