10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

Едно училиште и неколку улици во Ѓорче денеска без струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, ги известува граѓаните дека, поради технички зафати во електродистрибутивната мрежа, денеска (понеделник), без електрична енергија ќе останат:

– од 9 до 13 часот корисниците на улицата Борис Сарафов, улицата Андрија Зограф, дел од улицата Ѓорче Петров и објектот на ОУ „Ѓорче Петров“ (општина Ѓорче Петров).