4.8 C
Скопје
28. ноември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Неделен хороскоп до 12 ноември 2023

Овен (21.03 – 19.04): Оваа недела вашата енергија и ентузијазам се на врвот. Прифатете ги предизвиците и бидете водечки. Вашата самоувереност ќе доведе до успех.

Бик (20.04 – 20.05): Фокусирајте се на стабилноста и удобноста оваа недела, Бик. Држете се до вашите рутини и најдете задоволство во познатото. Грижата за себе е задолжителна.

Близнаци (21.05 – 20.06): Вашата социјална страна блеска. Вклучете се во разговори, воспоставете нови врски и оставете ја вашата љубопитност да ве води.

Рак (21.06 – 22.07): Негувањето е вашата тема оваа недела. Фокусирајте се на зајакнување на вашите блиски односи и создавање хармонична атмосфера дома.

Лав (23.07 – 22.08): Вашата харизма е прикажана, а вие сте подготвени да инспирирате. Користете го вашиот магнетизам за да ги водите и подигнете другите. Споделете го центарот на вниманието.

Девица (23.08 – 22.09): Недела е за практичност и внимание на деталите. Справете се со задачи кои бараат прецизност и организација. Вашата вредна работа ќе биде наградена.

Вага (23.09 – 22.10): Барајте хармонија во односите и уживајте во убавината во околината. Вашата дипломатија и благодат се вашите силни страни оваа недела.

Скорпија (23.10 – 21.11): Вашиот интензитет и одлучност се вашите движечки сили оваа недела. Канирајте ја вашата страст во вашите определби, и лични и професионални.

Стрелец (22.11 – 21.12.): Авантурата ве повикува, а вие сте подготвени за истражување. Бидете спонтани и отворени за нови искуства. Преземете пресметани ризици.

Јарец (22.12 – 19.01): Вашата дисциплина и решителност добро ќе ви послужат оваа недела. Фокусирајте се на вашите долгорочни цели и правете постојан напредок во вашите напори.

Водолија (20.01 – 18.02): Прифатете ја вашата индивидуалност и искажете ги вашите уникатни идеи. Вашето иновативно размислување е ценето и може да најдете можности да направите позитивно влијание.

Риби (19.02 – 20.03): Вашата интуиција е силна оваа недела. Верувајте им на вашите инстинкти и оставете ја вашата креативност да тече слободно. Тоа е одлично време за уметнички и духовни определби.