10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Приведени двајца разбојници во Куманово

На 02.11.2023 во 14.00 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода Г.Н.(35) и Д.Д.(42), двајцата од Куманово. Тие се сомничат дека на улицата „Тане Георгиев“ во Куманово со тврд предмет го нападнале Д.П.(29) од Куманово и му одзеле мобилен телефон. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следуваат соодветни пријави.