4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Агресивно се однесувал кон полицајци, веднаш е приведен

На 29.10.2023 во 02.30 часот на ул. „Бутелска“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го привеле М.Н.(49) од Финска затоа што агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.