5.8 C
Скопје
7. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+ЛОКАЛНО

Костадинов: По примерот на Љубљана се воведува Струмички кавалер!

Нова бесплатна услуга за граѓаните.

Наскоро во општина Струмица!

По примерот на Љубљана се воведува Струмички кавалер!

Електрични возила адаптирани за превоз во пешачка зона, ќе излегуваат во пресрет на пред се стари и изнемоштени сограѓани кои сакаат да се прошетат низ паркот, плоштадот, пешачките зони во Струмица.

-Наша морална обврска е да мислиме на сите граѓани, да овозможиме секој да ја ужива преубавата Струмица.
Имаме општествено одговорни компании кои со силна соработка со мене како градоначалник ја прават Струмица уште поубаво место за живеење, порача градоначалникот Костадин Костадинов.

ПОПУЛАРНО НА ИНТЕРНЕТ...

1.

ДРЖАВАТА ДЕЛИ ПОМОШ: По 3000 денари месечно за пензионерите кои земаат најниски пензии – пари секој месец ќе им стигаат и на учениците и студентите

2.

АХВ: Се повлекува негазирана флаширана вода, не е безбедна за пиење!

3.

Ескорт дамите открија како изгледа платената интимна врска: „Често доживувам оргазам со спонзори“