1.8 C
Скопје
11. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Прво во Дебар Маало, а потоа во Градскиот парк, полицијата уапси неколку лица: им нашле марихуана, таблетки, дробилка

Полицијата синоќа во скопски Центар уапсила неколку лица откако кај нив била најдена дрога.

Прво околу 21 часот, во Дебар Маало, полициски службеници од Полициската станица Центар ги лишиле од слобода Д.Т.(20) и малолетник двајцата од Скопје, затоа што кај нив биле пронајдени и одземени таблетки и бела прашкаста материја.

Потоа, во 23.00 часот во Градскиот парк во Скопје, уапсен е Х.М.(22) од Скопје, затоа што кај него биле пронајдени и одземени марихуана и дробилка.

По целосно документирање на случаите ќе следат соодветни поднесоци.