23.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Еве какво ќе биде времето утре

Сончево и топло со мала до умерена облачност поголема во северните делови од земјата. Ќе дува слаб претежно јужен ветер, само во североисточните делови ветерот ќе биде северозападен. UV=5

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер претежно од северозападен правец.