17.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Мажи од Гостивар со оружје усмртиле коњи, полицијата ги приведе

Две лица од селото Лакавица, Гостиварско се приведени од страна на полицијата откако со оружје усмртиле два коња.

„На 07.09.2023 околу 15.30 часот во гостиварско, од полициски службеници од полициска станица Гостивар се лишени од слобода А.А.(32) и З.И.(31) двајцата од с. Лакавица, гостиварско постапувајќи по пријава според која во с.Страјане, гостиварско, тие со огнено оружје усмртиле два коња“, велат од МВР во дневниот билтен.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.