21.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Кумановец со нож нападнал сограѓанин, но се повредил и самиот – двајцата се во болница

Полицијата го приведе А.Д.(38) од Куманово, откако вчера пред маркет во населба „Бабин Дол“ во Куманово, по претходна расправија, физички го нападнал И.П., при што употребил остар предмет, а притоа и самиот се повредил.

„Лицата се пренесени во Општата болница Куманово за укажување на лекарска помош“, велат од МВР.

Увид извршила увидна екипа на СВР Куманово, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.