16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Штипјанец со автомобилот удри во диво животно и излета од патот – тешко повреден е

Штипјанец со „дачиа“ удри во диво животно и излета од патот.

Несреќата, како што информираат од МВР, се случила на регионалниот пат Неготино-Штип, спроти селото Лесковица.

Со автомобилот управувал 47-годишен штипјанец, кој се здобил со тешки повреди.

Полицијата излегла на лице место.