23.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Времето се менува: Синоптичарите со убави вести, детална прогноза за следните денови

Следува период на стабилно време со свежи утра, а преку денот ќе преовладува сончево и потопло. До понеделник ќе дува слаб, на места умерен ветер од североисточен правец.

Прогноза за 09.09.2023
Минимална температура: 9°C до 17°C
Максимална температура: 26°C до 32°C

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. UV=7

Прогноза за 10.09.2023
Минимална температура: 6°C до 15°C
Максимална температура: 27°C до 33°C

Утрото свежо, преку денот претежно сончево со слаб до умерен ветер од североисточен правец. UV=7

Прогноза за 11.09.2023
Минимална температура: 7°C до 16°C
Максимална температура: 26°C до 33°C

Утрото свежо, преку денот претежно сончево со слаб до умерен ветер од североисточен правец. UV=7